Vore annoncører

Højskoler
Hadsten Højskole 8698 0199 www.hadstenhojskole.dk
Rønde Højskole 8637 1955 www.rondehojskole.dk
Uldum Højskole 7567 8211 www.uldum-hojskole.dk
Ollerup Højskole 6224 1230 www.ollerup.dk
Askov Højskole 7696 1800 www.askov-hojskole.dk
 
Rejsearrangører, Vandreferie
Topas Travel 8689 3622 www.topas.dk
Vagabond Tours 3333 0040 www.vagabondtours.dk
Viktors Farmor 8622 7181 www.viktorsfarmor.dk
Visit Norway 3314 0124 www.visitnorway.dk
Hiking Viking ApS 6014 4193 www.hikingviking.dk
Gredos 4159 1042  www.gredos.dk
Don Quijote Rejser 4371 5131  www.quijote.dk/rejser
 
Udstyr
Friluftsland 3314 5150 www.friluftsland.dk/
Eventyrsport 3393 6621 www.eventyrsport.dk
Spejder Sport 4355 3500 www.spejdersport.dk
AB Camping & Outdoor 4818 9304 www.abcamping.dk
Fenix Outdoor 8620 2075  www.fenixoutdoor.dk
     
Turistbureau    
Danske Småøer 6251 3993 www.danske-smaaoer.dk
     
Vandreture    
Profilsund 2942 3764 www.profilsund.dk
Proceskonsulenten 2835 3081 www.proceskonsulenten.dk
Visit Sønderborg 7442 3555 www.visitsonderborg.dk
     
Festival    
Fejø Kammermusikfestival    www.fejoefestival.dk/home
     
Fonde    
Fugleværnsfonden 3328 3839 www.fuglevaernsfonden.dk

 

 

Kvalitetsstier

 
 

Bliv medlem nu ...

- og deltag i vore mange vandreture i hele Danmark og udlandet. Med et landsdækkende medlemskab vil vore erfarne turledere give dig oplevelser i naturen på alle årstider. Vi tilbyder også kurser, foredrag og en række fordele til dig som medlem.

Bliv medlem

Turområder

Bornholm Sydsverige Storkøbenhavn Nordsjælland Roskilde Østsjælland Sydvestsjælland Storstrøm Nordvest Sjælland Sydfyn Fyn nord Nordtyskland Sønderjylland øst Sydvestjylland Trekantområdet Midtvestjylland Søhøjlandet Limfjord syd Aarhus Bugt Østjylland Himmerland-Aalborg Nordvest Vendsyssel Øvrig udland Østjylland