Vore annoncører

 

Højskoler
Hadsten Højskole 8698 0199 www.hadstenhojskole.dk
Uldum Højskole 7567 8211 www.uldum-hojskole.dk
Ollerup Højskole 6224 1230 www.ollerup.dk
Jaruplund Højskole 0049 4630 969 140 www.jaruplund.com
Rude Strand Højskole 8655 8944 www.rudestrandhojskole.dk/
 
Rejsearrangører, Vandreferie
Topas Travel 8689 3622 www.topas.dk
Vagabond Tours 3333 0040 www.vagabondtours.dk
Viktors Farmor 8622 7181 www.viktorsfarmor.dk
Visit Norway 3314 0124 www.visitnorway.dk
Hiking Viking ApS 6014 4193 www.hikingviking.dk
Don Quijote Rejser 4371 5131 www.quijote.dk/rejser
Fjällferie 7023 3460 www.fjeldferie.dk
 
Udstyr
Friluftsland 3314 5150 www.friluftsland.dk/
Eventyrsport 3393 6621 www.eventyrsport.dk
Spejder Sport 4355 3500 www.spejdersport.dk
AB Camping & Outdoor 4818 9304 www.abcamping.dk
Fenix Outdoor 8620 2075 www.fenixoutdoor.dk
Effektlageret 7562 4988 www.effektlageret.dk/
     
Turistbureau    
Danske Småøer 6251 3993 www.danske-smaaoer.dk
Visit Sønderborg 7442 3555 www.visitsonderborg.dk
     
Ophold    
Hotel og feriecenter Skagen Strand 9848 7222 www.skagenstrand.dk
     
Vandreture    
Proceskonsulenten 2835 3081 www.proceskonsulenten.dk
Fod på Livet 2084 9991 www.fodpaalivet.dk
     
Festival    
Fejø Kammermusikfestival    www.fejoefestival.dk/home
     
Fonde    
Fugleværnsfonden 3328 3839 www.fuglevaernsfonden.dk

 

 

Kvalitetsstier

 
 

Bliv medlem nu ...

- og deltag i vore mange vandreture i hele Danmark og udlandet. Med et landsdækkende medlemskab vil vore erfarne turledere give dig oplevelser i naturen på alle årstider. Vi tilbyder også kurser, foredrag og en række fordele til dig som medlem.

Bliv medlem

Turområder

Bornholm Sydsverige Storkøbenhavn Nordsjælland Roskilde Østsjælland Sydvestsjælland Storstrøm Nordvest Sjælland Sydfyn Fyn nord Nordtyskland Sønderjylland øst Sydvestjylland Trekantområdet Midtvestjylland Søhøjlandet Limfjord syd Aarhus Bugt Østjylland Himmerland-Aalborg Nordvest Vendsyssel Øvrig udland Østjylland